Megoldás? :S2014. febr. 2. 14:59
1/7 A kérdező kommentje:
A cserebogaraknak 3 pár lábuk van *
2014. febr. 2. 15:06
2/7 anonim válasza:
pók:8láb
cserebogár 6láb
összesen 54 láb
8db csereb.és pók
akkor
lábak száma x
6x+8(8-x)=54
6x+64-8x=54
-2x=-10
x=5
5db cserebogár: 30 láb
3db pók=24láb
30+24=54 láb
3/7 A kérdező kommentje:
de hogy jött ki neked a -2x = -10 ?:..nemértem
2014. febr. 2. 16:05
4/7 anonim válasza:
6x+64-8x=54 /6x-8x=-2x
-2x+64=54/ /-64 54-64=-10
-2x=-10
x=5
okés igy?
5/7 A kérdező kommentje:
"6x+64-8x=54 /6x-8x=-2x <---- ez hogy jött ki ?
-2x+64=54/ /-64 54-64=-10
-2x=-10
x=5
okés igy?"
2014. febr. 2. 16:20
6/7 anonim válasza:
6x+8(8-x)
felbontod a zárójelet
6x+64-8x egyneműeket összevonod
6x-8x=-2x
7/7 A kérdező kommentje:
JAAAA értem köszönöm ':D
2014. febr. 2. 16:35