Egy kisfiú pókokat és cserebogarakat gyűjtött, összesen 8 darabot. A pókoknak 4 pár, a cserebogaraknak pár lábuk van. Összesen 54 darab lábat számolt meg. Állapítsuk meg mennyi pókot és hány cserebogarat gyűjtött?

Megoldás? :S
2014. febr. 2. 14:59
 1/7 A kérdező kommentje:
A cserebogaraknak 3 pár lábuk van *
2014. febr. 2. 15:06
 2/7 anonim ***** válasza:

pók:8láb

cserebogár 6láb

összesen 54 láb

8db csereb.és pók

akkor

lábak száma x

6x+8(8-x)=54

6x+64-8x=54

-2x=-10

x=5

5db cserebogár: 30 láb

3db pók=24láb

30+24=54 láb

2014. febr. 2. 15:57
 3/7 A kérdező kommentje:
de hogy jött ki neked a -2x = -10 ?:..nemértem
2014. febr. 2. 16:05
 4/7 anonim ***** válasza:

6x+64-8x=54 /6x-8x=-2x

-2x+64=54/ /-64 54-64=-10

-2x=-10

x=5

okés igy?

2014. febr. 2. 16:09
 5/7 A kérdező kommentje:

"6x+64-8x=54 /6x-8x=-2x <---- ez hogy jött ki ?

-2x+64=54/ /-64 54-64=-10

-2x=-10

x=5

okés igy?"

2014. febr. 2. 16:20
 6/7 anonim ***** válasza:

6x+8(8-x)

felbontod a zárójelet

6x+64-8x egyneműeket összevonod

6x-8x=-2x

2014. febr. 2. 16:33
 7/7 A kérdező kommentje:
JAAAA értem köszönöm ':D
2014. febr. 2. 16:35