#egyenlet #törtegyütthatós
2014. febr. 2. 12:34
1/3 anonim válasza:
Zárójelezd be rendesen a törteket, mert így kismillióféleképp lehet értelmezni a feladatot.
2/3 A kérdező kommentje:
(3x+16/6)-(3x-6/8)=(3x-3/12)-(9-3x/16)
2014. febr. 2. 12:53
3/3 anonim válasza:
(3x+16/6)-(3x-6/8)=(3x-3/12)-(9-3x/16)
Szorozd meg mindkét oldalt 48-cal(azért célszerű ennyivel, mert a 48-ban maradék nélkül megvan a 6, 8, 12 és 16, tehát a nevezők):
8*(3x+16) - 6*(3x-6) = 4*(3x-3) - 3*(9-3x)
24x + 128 - 18x + 36 = 12x - 12 - 27 + 9x
6x + 164 = 21x -39
203 = 15x
x = 203/15