3x+15/6-3x-6/8=3x-3/12-9-3x/16 Ez lenne a házi és az ellenőrzést is kérik. Már teljesen összezavarodtam,3 féle megoldás is kijött, de egyik sem jó. Segítene valaki?


#egyenlet #törtegyütthatós
2014. febr. 2. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Zárójelezd be rendesen a törteket, mert így kismillióféleképp lehet értelmezni a feladatot.
2014. febr. 2. 12:40
 2/3 A kérdező kommentje:
(3x+16/6)-(3x-6/8)=(3x-3/12)-(9-3x/16)
2014. febr. 2. 12:53
 3/3 anonim ***** válasza:

(3x+16/6)-(3x-6/8)=(3x-3/12)-(9-3x/16)

Szorozd meg mindkét oldalt 48-cal(azért célszerű ennyivel, mert a 48-ban maradék nélkül megvan a 6, 8, 12 és 16, tehát a nevezők):

8*(3x+16) - 6*(3x-6) = 4*(3x-3) - 3*(9-3x)

24x + 128 - 18x + 36 = 12x - 12 - 27 + 9x

6x + 164 = 21x -39

203 = 15x

x = 203/15

2014. febr. 2. 13:24