Valaki el tudja magyarázni, hogy kell? matek


6 jegyű számkód, az utolsó 2 számjegyéből adódó kétjegyű szám 5-tel osztható és a 6 számjegy között szerepel 4 db 0. Legfeljebb hány számkombinációt kell kipróbálni, hogy ki tudjuk nyitni a zárat?


Valaki el tudná magyarázni, hogyan kellene megoldani? Nagyon nem értem az ilyeneket....:s


2014. febr. 1. 17:39
 1/2 girlfromthegardrobe válasza:
100%
Egy szám akkor osztható öttel, ha az utolsó számjegye osztható öttel. Szóval a hatodik számjegy csak 0 vagy 5 lehet. Innen két esetre bontjuk a feladatot. 1. eset, ha az utolsó szám 5. Akkor előtte még négy 0-nak kell lennie. Ki kell választani a nullák helyét pl. számjegy00005, 0számjegy0005, stb, összesen 5 helyre mehet az ismeretlen számjegy, ami 1-9-ig bármi lehet. Szóval 9*5=45 számkombináció lehet itt. A 2. eset, ha az utolsó számjegy 0. Akkor előtte még van három 0 és két ismeretlen szám. Pl. 000számjegyszámjegy0, 00számjegy0számjegy0 stb. Ebből 10 van , és a két számjegy helyére 9*9 szám mehet, szóval 9*9*10=810 számkombináció van. Összeadva a kettőt 810+45=855 a megoldás. Legalábbis szerintem így kell megoldani =)
2014. febr. 1. 18:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2014. febr. 2. 22:02