Valaki eltudja magyarázni? (matek)


Van három feladat, de igazából elkezdeni sem tudom...Valaki röviden le tudná írni, hogy hogyan is kell megoldani őket? Köszönöm!


1, Egy számtani sorozatban d=5, Sn=-6 és an=n. Írjuk fel a sorozat első n elemét!


2, Számítsuk ki a következő összeget!

100^2-99^2+98^2-97^2+...+2^2-1^2.


2013. szept. 17. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:

A második:

(100^2-99^2)=(100-99)(100+99)=199

(98^2-97^2)=(98-97)(98+97) =195


Számtani sorozat, a0=3, d=4, n=24


Ki kő számóni!

2013. szept. 17. 16:23
 2/3 anonim ***** válasza:

Sn képlete: n(a1+an)/2

an képlete: a1+(n-1)*d


-6=n(a1+n)/2

n=a1+(n-1)5 -->


Az első egyenletből -12=n(a1+n)

A másodikból n=a1+5n-5 --> a1=5-4n, amit behelyettesítünk az elsőbe:

-12=n(5-4n+n) --> 3n^2-5n-12=0

A pozitív megoldása n=3. Ebből a1=-7.


A sorozat: -7, -2, 3, 8, 13...


-KA-

2013. szept. 17. 16:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!
2013. szept. 17. 20:35