Van három feladat, de igazából elkezdeni sem tudom...Valaki röviden le tudná írni, hogy hogyan is kell megoldani őket? Köszönöm!
1, Egy számtani sorozatban d=5, Sn=-6 és an=n. Írjuk fel a sorozat első n elemét!
2, Számítsuk ki a következő összeget!
100^2-99^2+98^2-97^2+...+2^2-1^2.
2013. szept. 17. 16:07
1/3 anonim válasza:
A második:
(100^2-99^2)=(100-99)(100+99)=199
(98^2-97^2)=(98-97)(98+97) =195
Számtani sorozat, a0=3, d=4, n=24
Ki kő számóni!
2/3 anonim válasza:
Sn képlete: n(a1+an)/2
an képlete: a1+(n-1)*d
-6=n(a1+n)/2
n=a1+(n-1)5 -->
Az első egyenletből -12=n(a1+n)
A másodikból n=a1+5n-5 --> a1=5-4n, amit behelyettesítünk az elsőbe:
-12=n(5-4n+n) --> 3n^2-5n-12=0
A pozitív megoldása n=3. Ebből a1=-7.
A sorozat: -7, -2, 3, 8, 13...
-KA-
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!
2013. szept. 17. 20:35