Hogy kell a fokot radiánba át váltani?

A többségét tudom, hogy 180° az egy pi, de például a 36,32°-ot hogy kell átváltani radiánba?

2014. jan. 30. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:
1 radián közelítőleg 57.3°
2014. jan. 30. 21:58
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyenes arányossággal:


π~>180°


x~>36,32°


Tanultuk, hogy az értékpárok hányadosa egyenlő egyenes arányosság esetén:


π/180°=x/36,32°, innen x=π*36,32°/180°, π=~3,14159..., igény szerint kerekíthető x értéke.

2014. jan. 30. 22:07