A többségét tudom, hogy 180° az egy pi, de például a 36,32°-ot hogy kell átváltani radiánba?2014. jan. 30. 21:53
2/2 anonim válasza:
Egyenes arányossággal:
π~>180°
x~>36,32°
Tanultuk, hogy az értékpárok hányadosa egyenlő egyenes arányosság esetén:
π/180°=x/36,32°, innen x=π*36,32°/180°, π=~3,14159..., igény szerint kerekíthető x értéke.