16/24 leegyszeürüsitve 2/3, hogyan?


2014. jan. 29. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:
16/24 oszotod a számlálót és a nevezőt is 8-al
2014. jan. 29. 14:31
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ, nem gondoltam a 8-ra :-))
2014. jan. 29. 14:34
 3/3 anonim ***** válasza:

de ha pl 2-vel kezded osztani akkor is oda jutsz csak több lépésből

16/24=8/12=4/6=2/3

2014. jan. 29. 14:38