Esetleg segít vki a fizika házimban? A megoldás menete is érdekelne

Egy lemezjátszó 12cm sugarú korongjának szélére helyezett test 1perc alatt 30cm hosszúságú körívet fut be. Mekkora a lemezjátszó korongjának kerületi sebessége? Mekkora a szögsebessége? Mekkora a fordulatszáma? Mekkora a periódus ideje? Mekkora a lemezjátszó centripetális gyorsulása?

2014. jan. 27. 19:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Adatok: r = 12 cm, Δt = 1 min, Δs = 30 cm.


Kerületi sebesség: v = Δs/Δt = … // Tessék helyettesíteni.

Szögsebesség: ω = Δφ/Δt = (Δs/r)/Δt = … // Tessék helyettesíteni.

Fordulatszám: f = ω/(2*π) = Δs/(2*π*r*Δt) = … // Tessék helyettesíteni.

Periódus idő: T = 1/f = 2*π*r*Δt/Δs = … // Tessék helyettesíteni.

A lemezjátszó centripetális gyorsulása: Hö?

A test centripetális gyorsulása a lemezjátszóhoz rögzített vonatkoztatási rendszerben: a_cp = v^2/r = (Δs/Δt)^2/r = … // Tessék helyettesíteni.

2014. jan. 27. 20:08