Hogyan lehet két nem egynevű tagot összevoni?


Most tanuljuk a törteket (hetedikes vagyok) és nem értem, hogy hogyan lehet két vagy több nem egynevű tagot összevonni... :s


például:

√3-√6+√6=?


A válaszokat előre is köszönöm..



2014. jan. 26. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Egynemű tagok. Nem egynevű.


A példádban √3 - √6 + √6 = √3, mert -√6 és +√6 összege nulla.


Tehát egynemű.

2014. jan. 26. 18:01
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem sok értelmet ad ki amit írsz...kicsit pontosabban? A kérdésben még törtekről beszélsz, a példában egy darab sincs, hanem gyökvonás van.


Aztán pedig. -√6+√6=√6-√6=0


Tehát:

√3-√6+√6=√3+0=√3

2014. jan. 26. 18:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem "egynevű", egyneMű!

Itt csak arról van szó, hogy ugyanaz van plusszal is, mínusszal is, ezek összege NULLA. Tehát az eredmény négyzetgyök(3).

2014. jan. 26. 18:02
 4/7 A kérdező kommentje:
bocsánat elírtam nem törtek, hanem gyökök.. :s Bocsi csak már nem tudom, hogy hol áll a fejem.. :c
2014. jan. 26. 18:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomás szerint egyneműnek azon algebrai tényezőket hívunk, amelyek változói ugyanazon a hatványon vannak.


Mivel itt csak konstansok vannak, ezért ezek mind egyneműek, nincs értelme erről beszélni.


-√6+√6=0, mert önmagából vonjuk ki (egyenlőek), nem azért, mert egyneműek.


De a lényeg, hogy a kérdésére választ kapott.

2014. jan. 26. 18:42
 6/7 anonim ***** válasza:

#5!

Gyökös (hatvány) mennyiségeket akkor nevezünk egyneműnek, ha az alap és a gyök (hatvány) kitevő IS megegyezik.

2014. jan. 26. 18:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem, ilyen környezetben még nem hallottam róla. (Sok értelmét nem is látom). Köszönöm a felvílágosítást!
2014. jan. 26. 18:55