8 csapat körmérkőzéses bajnokságot játszik. Egy mérkőzésen a győztes 2 pontot, a vesztes 0p.-ot kap, döntetlen esetén mind2 csapat 1-1pontot kap.
KÉRLEK SEGÍTSETEK! ÖTLETEM SINCS HOGY KEZDJEK NEKI!
(amugy se megy a matek, de ez még jobban kiveri a biztosítékot) :(
2014. jan. 26. 14:13
1/2 anonim válasza:
Észrevehető, hogy minden meccs után az összpontszám 2-vel nő (függetlenül a meccs kimenetelétől). Mindenki mindenkivel játszik, így 8*(8-1)/2=28 meccs zajlott le (minden csapat magán kívül mindenkivel játszik, így 8*7 meccset számolhatunk meg, de minden meccset kétszer számoltunk mindkét csapat irányából, ezért osztjuk 2-vel). Ezzel a csapatok összesen 28*2=56 pontot szereztek. A többi csapat 45 pontot gyűjtött össze, így csapatunknak 56-45=11 pont marad. Az most lényegtelen, hogy ezt a pontmennyiséget hogy szedte össze.
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséged. :)
2014. jan. 27. 13:10