918négyzetcentiméter mekkora körátmérőnek felel meg? És 2kör átmérő ugyan ennyi legyen akkor az mekkora körátmérő?


2014. jan. 21. 03:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A négyzetcentiméterrel a kétdimenziós objektumokat szoktuk jellemezni, a körátmérő viszont egydimenziós. Akkor most mi a kérdés?
2014. jan. 21. 08:55
 2/6 anonim ***** válasza:

Első, ne legyél értetlen, még akkor sem ha kreténül van megfogalmazva a kérdés... 918 cm^2-es területű körnek kell az átmérője...


T=(d^2*PÍ)/4

918=(d^2*PÍ)/4 /*4

3672=d^2*PÍ /÷PÍ

1168,83=d^2 /gyök

34,18=d


na a második kérdést már tényleg úgy fogalmaztad meg mint egy retardált, de ha jól értelmezem, akkor van két ugyanakkora köröd, amiknek a területösszegük 918 cm^2, és ekkor mekkora az átmérő...


T=(d^2*PÍ)/4+(d^2*PÍ)/4

918=(d^2*PÍ)/2 /*2

1836=d^2*PÍ /÷PÍ

584,42=d^2 /gyök

24,17=d

2014. jan. 21. 10:17
 3/6 A kérdező kommentje:
918négyzetcentiméter ez egy reflexcső felületi mérete. A mélyláda tervező program így adja meg az adatot és nem átmérőben sajna :(
2014. jan. 21. 12:03
 4/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálom rendesen érthetően leírni. 918cm2 a reflexcső felülete ez mekkora csőátmérőnek felel meg? És ha 2db reflexcsövet szeretnék alkalmazni akkor hány cm-es csövet használjak hogy a 2db cső összege 918cm2 legyen? Köszönöm az eddigi válaszokat.
2014. jan. 21. 12:08
 5/6 anonim ***** válasza:
így már érthetőbben fogalmaztad meg, de elsőre is jól értelmeztem, szóval ott vannak a válaszok...
2014. jan. 21. 13:12
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. jan. 21. 13:16