Előre is köszönöm!!
eredményként : 1400 kg /m3-nak kellene kijönnie
2014. jan. 20. 19:29
1/4 anonim válasza:
r = 0,7 millió km = 700 000 000 m
m = 2*10^30 kg
----------
V = 4*pí*r^3 / 3 = 1,144*10^27 m^3
ró = m/V = 1392 kg/m^3
2/4 anonim válasza:
Először ki kell számítani a Nap térfogatát(gömb).
V=(4*r^3*π)/3
r=7*10^5 km= 7*10^8 m
V=[4*(7*10^8)^3*π]/3=(4*343*10^24*π)/3 =1,436*10^27 m^3=
1,391*10^3 kg/m^3 ≈1400 kg/m^3
sűrűség= tömeg/ térfogat = (2*10^30 kg)/(1,436*10^27 m^3)
3/4 anonim válasza:
A második vagyok. A vége lemaradt.
Először ki kell számítani a Nap térfogatát(gömb).
V=(4*r^3*π)/3
r=7*10^5 km= 7*10^8 m
V=[4*(7*10^8)^3*π]/3=(4*343*10^24*π)/3 =1,436*10^27 m^3=
1,391 kg/m^3 ≈ 1400 kg/m^3
1,391*10^3 kg/m^3 ≈1400 kg/m^3
sűrűség= tömeg/ térfogat = (2*10^30 kg)/(1,436*10^27 m^3)
4/4 anonim válasza:
Ez a feladat melyik könyvből való? Én is hasonló feladatot kaptam, és szeretnék gyakorolni.