A Nap tömege 2*10 a harmincadikon kg, átmérője 1,4millió km. Mekkora az átlagos sűrűsége? (A tömeg a térfogat és a sűrűség szorzataként is kiszámítható)


Előre is köszönöm!!

eredményként : 1400 kg /m3-nak kellene kijönnie


2014. jan. 20. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

r = 0,7 millió km = 700 000 000 m

m = 2*10^30 kg

----------

V = 4*pí*r^3 / 3 = 1,144*10^27 m^3


ró = m/V = 1392 kg/m^3

2014. jan. 20. 22:19
 2/4 anonim ***** válasza:

Először ki kell számítani a Nap térfogatát(gömb).


V=(4*r^3*π)/3

r=7*10^5 km= 7*10^8 m


V=[4*(7*10^8)^3*π]/3=(4*343*10^24*π)/3 =1,436*10^27 m^3=

1,391*10^3 kg/m^3 ≈1400 kg/m^3


sűrűség= tömeg/ térfogat = (2*10^30 kg)/(1,436*10^27 m^3)

2014. jan. 20. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:

A második vagyok. A vége lemaradt.


Először ki kell számítani a Nap térfogatát(gömb).


V=(4*r^3*π)/3

r=7*10^5 km= 7*10^8 m


V=[4*(7*10^8)^3*π]/3=(4*343*10^24*π)/3 =1,436*10^27 m^3=


1,391 kg/m^3 ≈ 1400 kg/m^3

1,391*10^3 kg/m^3 ≈1400 kg/m^3


sűrűség= tömeg/ térfogat = (2*10^30 kg)/(1,436*10^27 m^3)

2014. jan. 20. 22:34
 4/4 anonim válasza:
Ez a feladat melyik könyvből való? Én is hasonló feladatot kaptam, és szeretnék gyakorolni.
2016. márc. 19. 19:43