Hány db elektron és hány neutront tartalmaz 1 kg trícium?

2009. dec. 2. 16:14
 1/2 Lakatos István válasza:
100%

A tricium atomtömege 3 (egy atomban van: 1db proton + 2 db neutron + 1 db elektron)

Ha 3 gramm tricium tartalmaz 6szor 10 a 23-ikon db atomot,

akkor 1000 g tricium tartalmaz X db atomot.

X=1000*6* 10^23 /3 =2* 10^26 db atom


A kérdésre a válasz:

2*10^26 db elektront és

4*10^26 db neutront tartalmaz 1 kg tricium.


(a 10^26 jelentése: Tíz a huszonhatodikon)

2009. dec. 2. 16:40
 2/2 A kérdező kommentje:
örök hálám.Köszi
2009. dec. 2. 18:41