Sin^2x = (sinx) ^2 Helyes ez így?


2014. jan. 17. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Igen.
2014. jan. 17. 18:13
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Így helyes: sin² x


Vagy így: sin^2 x

2014. jan. 17. 18:24
 3/10 A kérdező kommentje:

A másodiktól akkor így szeretném kérdezni:

Mi lesz (sinx)^2 eredménye, ha felbontom a zárójelet.

2014. jan. 17. 18:25
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Igen, sin^2 x = (sin x)^2 = sin(x)^2.


Szerintem az esetek többségében sokkal könnyebben átlátható a (sin x)^2 jelölés. Egy csomó beadandó- és versenyfeladatban alkalmaztam következetesen ezt, sosem vontak le pontot miatta. Egy zárójellel több, de szerintem megéri. (A harmadik formát ugye a programok szeretik…)


Például sokkal átláthatóbb a

(sin 2x) = 2(sin x)(cos x),

mint a

sin 2x = 2 sin x cos x.

(Továbbra is szerintem.)


Akkor problémás egy kicsit, hogy összeg szinuszáról van szó, olyankor a szokásos sin(ωt + δ) jelölést szoktam.

2014. jan. 17. 18:32
 5/10 anonim ***** válasza:

A #2 hozzászóló vagyok.

"Mi lesz (sinx)^2 eredménye, ha felbontom a zárójelet?"


A zárójelben 1 tag van, felbontásról nem beszélhetünk, csak más formában írásról.

(sinx)^2 = sin^2 x = (sin x)*(sin x)


-------------------


sin(x)^2 jelentése: az x négyzetének a szinusza. sin^2 x ≠ sin(x)^2

2014. jan. 17. 20:43
 6/10 anonim ***** válasza:

sin^2x összetett függvény ahol a belső függvény a sinx

a külső az x^2

ezért sinx*sinx=sin^2x tehát a szög sinuszának kell venni a négyzetét.

2014. jan. 17. 20:45
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

20:43, sajnos a szokásos jelölésekkel sin^2 x = sin(x)^2:

[link]


Amire te gondolsz az az, hogy sin^2 x ≠ sin(x^2) = sin x^2.


Elég hülyeség, ahogy a szögfüggvények jelölései ki vannak találva, de sajnos ez van…

2014. jan. 17. 20:51
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Sőt, a legrosszabb a sin^{-1} x = arcsin(x)… Ezzel a logikával a sin^2 x = sin(sin(x)). Szóval hót blőd volt, aki a kitalálta, hogy (szinusz x) négyzetét sin^2 x-nek kell jelölni. Fájt volna neki az a néhány pár zárójel?…
2014. jan. 17. 20:54
 9/10 anonim ***** válasza:
A Wolfram Alpha nem etalon.
2014. jan. 17. 21:23
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

A Mathematicán kívül még a C, C++, Pascal, Maple, Java, Python, Matlab, Excel (ez utóbbit mondjuk nagyon rühellem) szintaxisában is így van… Persze egyik se etalon, de a sin^2 x-et mindegyikben sin(x)^2-ként kell bevinni.


Tudsz mondani olyan programnyelvet, amiben nem így van? (Persze kézzel írt/formázott dolgozatban csak kavart okoz a 'sin(x)^2' jelölés, de mint kifejtettem, a szinusz jelölése elég zavaros…)

2014. jan. 17. 21:31