Sorba kapcsolva
I=0,5 A
U1=12V
R2=72Ω
Kérdések:
U:?
R1:?
U2=?
RE:?
2014. jan. 15. 17:39
1/4 anonim válasza:
kifejezetten egyszerű. csak gondolkozz, ohm törvény és feszültség osztó képlet.
2/4 anonim válasza:
(soros kapcsoláson ugyanaz az áram folyik át minden ellenálláson)
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm tehát akkor U=U1=U2.
2014. jan. 15. 18:26
4/4 anonim válasza:
NEM! Az áram ugyanakkor, a feszültség változik. A két ellenálláson nem ugyanakkora a feszültség!
Ohm törvényét kell csak használni.
Első ellenállás: Tudjuk az áramot, ez mindkettőnél ugyanaz, I=0,5A. A feszültséget tudjuk, R=U/I=24ohm.
A másodiknál az áramot tudjuk, itt is 0,5A, és az ellenállást.
R=U/I=>U=I*R, 36V