Sorba kapcsolva

I=0,5 A

U1=12V

R2=72Ω


Kérdések:

U:?

R1:?

U2=?

RE:?



2014. jan. 15. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
kifejezetten egyszerű. csak gondolkozz, ohm törvény és feszültség osztó képlet.
2014. jan. 15. 18:13
 2/4 anonim ***** válasza:
(soros kapcsoláson ugyanaz az áram folyik át minden ellenálláson)
2014. jan. 15. 18:14
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm tehát akkor U=U1=U2.
2014. jan. 15. 18:26
 4/4 anonim ***** válasza:

NEM! Az áram ugyanakkor, a feszültség változik. A két ellenálláson nem ugyanakkora a feszültség!

Ohm törvényét kell csak használni.

Első ellenállás: Tudjuk az áramot, ez mindkettőnél ugyanaz, I=0,5A. A feszültséget tudjuk, R=U/I=24ohm.

A másodiknál az áramot tudjuk, itt is 0,5A, és az ellenállást.

R=U/I=>U=I*R, 36V

2014. jan. 15. 20:24