Tudnátok segíteni ebben? Levezetéssel?


Nagyon fontos lenne!Hiányoztam amikor ezeket tanultuk és nem tudom levezetni . Viszont holnap dolgozat és ezen múlik a jobb jegyem!


1.

Egy 12 cm magas, fenyőfából készült körkúp alapkörének átmérője 12cm. A fenyőfa sűrűsége 500 kg/m3. a, Hány cm magas része áll ki a vízből, ha 1, csúcsával lefelé 2, alaplapjával lefelé merítjük a vízbe? B, Hány cm-rel emelkedik meg a víz szintje, ha egy körhenger alakú,24 cm belső átmérőjű és 24 cm magas, félig vízzel töltött lábasba merítjük a fenti kúpot?

2.

Egy egyenes körkúp kiterített palástja 10cm sugarú félkörlap. Mekkora a kúp felszíne és térfogata?

3.

Egy gúla alaplapja 8dm és 6dm oldalhosszúságú paralelogramma, amelynek egyik szöge 60°-os. A gúla magassága 10dm, a gúla csúcsa a paralelogramma középpontja felett van. Mekkora a gúla felszíne és térfogata?



#matematika #kúpszerű testek
2014. jan. 12. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:

2,


A félkörlap íve lesz a kúp alapkörének kerülete


2*10*PI / 2 = 31.41


Egy ekkora körnek a sugara

2rPI = 31.41

r = 5


Kerüket: alapkör területe + palást területe


K = (5^2 * PI) + (10^2 * PI / 2) = 235.619cm2


Tudod az alapkör sugarát(5), meg a palást oldalhosszúságát (10), ebből pitagorasz tétellel ki tudod számolni a kúp magasságát.


Abból pedig le tudod írni a kút térfogatát:


V = 1/3 * PI * r^2 * magasság

2014. jan. 12. 21:01
 2/4 anonim ***** válasza:
Kerület helyett FELSZíNT kellett volna írjak.
2014. jan. 12. 21:02
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!:) Esetleg az 1;3.-hoz van vmi ötleted:?
2014. jan. 12. 21:16
 4/4 anonim ***** válasza:

3,


Kiszámolod a parallelogramma területét: 4156.92cm2 (ezt nem vezetem le, ezt már rég tudnod kell, de főleg mert lusta vagyok)


Gúla térfogata:

V = 1/3 × (alapterület) × (magasság)


Felszíne:

F = alapterület + 2x ("a" oldal háromszöge) + 2x ("b" oldal háromszöge)

2014. jan. 12. 21:33