Matek feladat, hogyan oldjam meg, segítség?


Egy termék előállításával 16 munkás foglalkozik.

Heti termelésük:1680 db.

A heti termelest 20%-kal növelni akarják,ennek érdekében a termék előállítási idejet 24rol 17,5 percre csokkentik.

A munkasok szama azonban 16-rol 14 főre csökken.

Teljesíthető e az uj terv valtozatlan munkaido alatt(minden munkas azonos teljesitmennyel dolgozik.)?


2014. jan. 12. 20:35
 1/1 anonim ***** válasza:

A heti termelésük 1680*1,2=2016 lesz, ehhez 2016*17,5=35280 percre van szükség, 1 munkásnak 35280/14=2520 percet kell dolgoznia.


Eredetileg 1680 volt a termelésük 24 perces idő mellett, ekkor 1680*24=40320 percre volt szükség, 1 munkásnak ekkor 40320/16=2520 percet kellett dolgoznia.


Meglepő módon ugyanaz jött ki, szóval tartható a terv ilyen feltételek mellett.

2014. jan. 12. 20:57