Egy termék előállításával 16 munkás foglalkozik.
Heti termelésük:1680 db.
A heti termelest 20%-kal növelni akarják,ennek érdekében a termék előállítási idejet 24rol 17,5 percre csokkentik.
A munkasok szama azonban 16-rol 14 főre csökken.
Teljesíthető e az uj terv valtozatlan munkaido alatt(minden munkas azonos teljesitmennyel dolgozik.)?
2014. jan. 12. 20:35
1/1 anonim válasza:
A heti termelésük 1680*1,2=2016 lesz, ehhez 2016*17,5=35280 percre van szükség, 1 munkásnak 35280/14=2520 percet kell dolgoznia.
Eredetileg 1680 volt a termelésük 24 perces idő mellett, ekkor 1680*24=40320 percre volt szükség, 1 munkásnak ekkor 40320/16=2520 percet kellett dolgoznia.
Meglepő módon ugyanaz jött ki, szóval tartható a terv ilyen feltételek mellett.