Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Antigoné probléma. Segítenél?

Antigoné probléma. Segítenél?

Figyelt kérdés

Nem tudtam hova írjam a kérdést... szóval annyi lenne, hogy ugye az Antigonéban Eurüdiké Kreón felesége Haimon anyja ... de nem ugyan erről a nőről beszélünk az Orpheusz történetek kapcsán ? Utána kerestem mert ez most így megfogott és olyat is találtam ,hogy Kreón lánya volt Eurüdiké akit nem akart hozzá adni Orpheuszhoz... végülis nem is házasodtak össze mert ugye kígyóba lépett és meghalt ,Orpheusz pedig nem tudta visszahozni az életbe ... Hogy is van ez ?


(elnézést ha vmi ostobaságot írtam ,csak nem áll össze a kép)


2009. nov. 30. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Jól írtad először,Eurüdiké Kreón felesége,és Haimon a gyermekük^^

Az Orpheus történetet nem ismerem,viszont az Antigonéban így van:)

2009. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az egy másik Eurüdiké volt.
2009. dec. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Eurüdiké Kreón felesége Haimón anyja volt.

Azt a szigetett amelyiken Szapphó született, azt hívták máskép Dalosnak, úgy tartják hogy Orpheusz tette azzá amikor megölték és után a tengerbe vetették.

Ugyhogy két különböző Eurüdiké.

2009. dec. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!