75° szinuszát és koszinuszát kellett kiszámolni, ezek közül csak a koszinuszt tudtam.A szinuszt hogy kell?Köszönöm előre is!:)
30°+45°=75°
cos75°=cos(30°+45°)=cos30°*cos45°+sin30°*sin45°=√3/2*√2/2+1/2*√2/2=√6+√2/4
2014. jan. 9. 17:45
1/3 anonim válasza:
cos75°=cos(30°+45°)=cos30°*cos45°-sin30°*sin45=
sin75°=sin(30°+45°)=sin30°*cos45°+cos30°*sin45=
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 9. 18:03
3/3 anonim válasza:
Így is lehet, de persze ha a cos már megvan, akkor egyszerűbb a Pitagorasz-tétellel, hiszen sin^2 75° + cos^2 75°=1.
Már csak azt kell meggondolni, hogy pozitív vagy negatív eredményt vársz, ami az első negyedben nem is olyan nehéz.