MATEK! FÜGGVÉNYEK, valaki gyorsan HELP? (angol:S)


Sziasztok! Szóval, angolul tanulom a matekot, és így még inkább össze vagyok zavarodva, magyarul se igen értem...

Szóval, függvények. A legelején vesztem el már, a hozzárendelős résznél, amikor ilyeneket kell rajzolni: [link]


a mostani feladat ez volt: D={1,2,3} C={2013,2014}

és akkor ez volt az eredmény: 2³ = 2x2x2 = 8

ezt azthiszem értem, hogy hogy jött ki. de van ez a másik feladat: D={1,2,3} R={2013,2014}

és itt megoldásnak ez van írva: 2³-2=6

azt a kettőt miért vonjuk ki ? és az R ugye azt jelenti hogy Range, de az magyarul mégis mi és miért lesz más az eredmény, mint az előző feladatban amikor Codomain volt Range helyett ?


Remélem azért érthető, köszi :\



2014. jan. 8. 17:47
 1/3 savanyújóska ***** válasza:
Nem, nem az. Mármint D az általában az értelmezési tartományt jelöli (mely értékeken értelmezett a függvény - x tengely), R pedig az értékkészletet (milyen értékeket vehet fel a függvény - y tengely). (Magyarul és németül legalábbis.) A te leírásoddal az a baj (eltekintve attól, hogy nem tudom, pontosan mi a különbség, C és R között - erre szerintem egyébként rá tudnék jönni, ha meglenne a többi adat), hogy maguk a függvények nincsenek megadva. Pl. a 2^3 -on az lehet f(x) = 2^x, ahol x = 3, de lehet f(x) = x^3 is, ahol x = 2. Szóval valamilyen hozzárendelést próbálj még idebiggyeszteni, mert itt jelenleg nincs egy sem. (A 2013,2014-et meg eleve nem tudom értelmezni, tekintve, hogy az "eredmények" 8 és 6.)
2014. jan. 8. 17:59
 2/3 A kérdező kommentje:
hát nekem ez így van leírva a füzetembe, mint órai munka... nem értem :|
2014. jan. 8. 19:02
 3/3 savanyújóska ***** válasza:
Esetleg el tudnád küldeni a jegyzetet, mint olyat, képként? Talán abból többet tudok kihámozni...:)
2014. jan. 8. 22:28