Nemtudom megoldani ezeket a feladatokat.Kérlek segítsetek!
egyenletek.:
x^2=(x+3)^2-(x+2)
(x+3)-(x-3)^2-(x-3)^2=18
Szöveges.: Egy négyzet minden oldalát 2 cm-rel megnöveljük.Így a területe 8 cm^2-rel növekedett.Mekkora volt eredetileg a négyzet oldalának hossza???
Előre is köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 6. 17:35
1/1 anonim válasza:
x^2=x^2+6x+9-x-2
0=5x+7
-7=5x
x=-7/5
A másikat ugyan igy.
Négyzet területe a^2 a megnövelt (a+2)^2
a^2=(a+2)^2-8