Nemtudom megoldani ezeket a feladatokat.Kérlek segítsetek!

egyenletek.:

x^2=(x+3)^2-(x+2)

(x+3)-(x-3)^2-(x-3)^2=18


Szöveges.: Egy négyzet minden oldalát 2 cm-rel megnöveljük.Így a területe 8 cm^2-rel növekedett.Mekkora volt eredetileg a négyzet oldalának hossza???



Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. jan. 6. 17:35
 1/1 anonim ***** válasza:

x^2=x^2+6x+9-x-2

0=5x+7

-7=5x

x=-7/5

A másikat ugyan igy.

Négyzet területe a^2 a megnövelt (a+2)^2

a^2=(a+2)^2-8

2014. jan. 6. 18:31