Hányan jelentkeztek csak matekra? Hányan fizikára vagy kémiára de matematikára nem? Hányan nem járnak egyik szakkörre sem?2014. jan. 4. 20:57
1/1 anonim válasza:
Először középre beírom a 2-t. A mat és a fiz közös része 5, 2 már be van írva, az üres részbe 3 kerül.
A fiz és a kém közös része 3, 2 már beírva --> 1 kerül az üres részbe.
Ugyanígy a mat és kém-mel: 3 a közös, 2 már beírva, 1 kerül még az ábrába.
A mat hiányzó része: 30-3-2-1 = 24.
A fiz: 22-3-2-1 = 16.
Kém: 17-1-2-1 = 13.
Minden szám összege, ami az ábrán van: 24+16+13+3+2+1+1 = valamilyen szakkörre járók száma.
500-ból kivonva az előző szám = semmilyen szakkörre nem járók száma.