500fős iskolában 3szakkör van. Matematikán 30an, fizikán 22en és kémián 17en. Két ember mind3ra. Matekra és fizikára 5en, matekra és kémiára 3an, kémiára és fizikára 3an jelentkeztek. Hogyan készítsek ábrát az iskola tanulóinak feltüntetésével?

Hányan jelentkeztek csak matekra? Hányan fizikára vagy kémiára de matematikára nem? Hányan nem járnak egyik szakkörre sem?
2014. jan. 4. 20:57
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


Először középre beírom a 2-t. A mat és a fiz közös része 5, 2 már be van írva, az üres részbe 3 kerül.


A fiz és a kém közös része 3, 2 már beírva --> 1 kerül az üres részbe.


Ugyanígy a mat és kém-mel: 3 a közös, 2 már beírva, 1 kerül még az ábrába.


A mat hiányzó része: 30-3-2-1 = 24.

A fiz: 22-3-2-1 = 16.

Kém: 17-1-2-1 = 13.


Minden szám összege, ami az ábrán van: 24+16+13+3+2+1+1 = valamilyen szakkörre járók száma.


500-ból kivonva az előző szám = semmilyen szakkörre nem járók száma.

2014. jan. 4. 21:19