Mi a válasz erre a rejtvényre, amit házifeladatként kaptam?

[link]

2014. jan. 4. 12:17
 1/1 anonim válasza:

2*a1+a2+...+a16 = 94 +2x+y

Ennek oszthatónak kell lennie 10-zel, tehát 2x+y értéke 6, 16 vagy 26 lehet. 6 =2*0+6 =2*1+4 =2*2+2 =2*3+0, 16 =2*4+8 =2*5+6 =2*6+4 =2*8+0, 16 =2*9+8. Ez összesen 9 lehetőség.

2014. jan. 5. 10:28