Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyar házimban kérnék segítsé...

Magyar házimban kérnék segítséget. Ki olvasta az Íliászt?

Figyelt kérdés

Szóval... annyi lenne a feladat, hogy a Homérosz: Íliász-t elejét kellene átírni úgy, mintha egy kisebb gyermeknek kezdeném el mesélni, azaz egyszerűbben és az összefüggéseket világosabbá téve.

Az elejétől kezdve egészen odáig, hogy: ... hulltak a népek: mert ama Khrűszészt megsértette, az ő szent papját, Átreidész..."

Idáig kellene átírni. Ez a 2. bekezdésben van, az első énekben.

Aki tud segíteni azt nagyon megköszönném.


2009. nov. 29. 10:04
 1/6 anonim válasza:
olvasd el az első ének 2. bekezdésig az tényleg nem sok maximum fél óra és megvagy vele, aztán fogalmazd át azt amit megértettél belőle. OKé hogy van ez topik de arra van hogy segítséget kérj ha nem értesz valamit, ne másokkal irasd meg a házid, maximum ha kész másold be ide és kérdezd meg,hogy jó-e??..-.-"
2009. nov. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

rendben, értem, szerintem készen is vagyok vele...

akkor meg tudjátok mondani, hogy ez jó-e?


Ezt a részletet kellett átírni:


Haragot, istennő zengd Péleidész Akhileuszét,

vészest, mely sokezer kínt szerzett minden akhájnak,

mert sok hősnek erős lelkét Hádészra vetette,

míg őket magukat zsákmányul a dögmadaraknak

és a kutyáknak dobta. Betelt vele Zeusz akaratja,

attól kezdve, hogy egyszer szétváltak civakodva

Átreidész, seregek fejedelme s a fényes Akhilleusz.


És melyik égilakó uszitotta viszályra a kettőt?

Létó s Zeusz fia: mert neki gyúlt a királyra haragja,

s ártó vészt keltett a seregben; hulltak a népek:

mert ama Khrűszészt megsértette, az ő szent papját,

Átreidész:


És erre írtam át:


Agamemnón, aki egy ókori görög városnak, Mükénének a királya volt, megsértette Apollón papját, Khrűszészt azzal, hogy nem adta neki vissza leányát, Khrűszéiszt.

Zeusz és Létó gyermeke, Apollón ezért megharagudott a mükénéi királyra, s papjának megsértése miatt dögvészt bocsátott a Tróját ostromló görög seregre.

Akhilleusz követeli, hogy Agamemnón adja vissza Khrűszéiszt. Agamemnón ezt csak úgy teljesíti, hogy elveszi Akhilleusz zsákmányrészét, Briszéiszt. Akhilleusz ezért megharagszik Agamemnónra, és szétválnak.

Akhilleusz nem hajlandó részt venni a harcban, amíg megfelelő vigaszdíjt nem kap, s ezért sok görög meghal, mert eleinte ugyan tudták pótolni Akhilleuszt, de végül mégis Zeusz akarata érvényesül, s a trójaiak visszaszorítják az ostromlókat.

2009. nov. 29. 10:55
 3/6 anonim válasza:
szia újra én :) szerintem így jó lesz :) látod nem is volt nehéz...
2009. nov. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

dehogynem:D :P

egy órát szenvedtem vele xD

2009. nov. 29. 11:18
 5/6 anonim ***** válasza:

10:04-kor tetted fel a kérdést, 10:55-kor már itt is volt a kész házi! Ez barátok közt sincs 1 óra :)

Szörnyű, mennyit kell foglalkozni 7végén a magyar házival :)

2009. nov. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát nem? :D

xD

2009. nov. 29. 20:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!