Elektro - három fázis: 0 - (-120) = -150, hogy jott ki a -150?


Három fazisnal 120 fok a kulombseg a R S T kozott,30fok is szerepet jatszik...


valaki tudna segiteni abban hogyan szamoljak ki a fazist?


a keplet alapjan ha pl Urs szamolnak akkor Ur - Us,de valamiert nem jon ki...


360 fokkal,vagy valami massal szamolnak hogy ilyen ertekeket kapnak amit sargaval alahuztam?


[link]



2013. dec. 31. 12:57
 1/3 bongolo ***** válasza:

Ur = 50·(1 + 0j)

Us = 50·(cos 120 − j·sin 120) = 50·(-1/2 − √3/2·j)

Ut = 50·(cos 120 + j·sin 120) = 50·(-1/2 + √3/2·j)


Ur-Us = 50·( (1+0j) - (-1/2 − √3/2·j) ) = 50·(3/2 + √3/2·j) = 50·√3·(√3/2 + j/2)

= 50·√3 ˪ 30°


Us-Ut = 50·( (-1/2 − √3/2·j) − (-1/2 + √3/2·j) ) = 50·(0 − √3·j)

= 50·√3 ˪ -90°


Ut-Ur = 50·(-1/2 + √3/2·j) − 50·(1 + 0j) = 50·(-3/2 + √3/2·j) = 50·√3·(-√3/2 + j/2)

= 50·√3 ˪ 150°


Vagyis pont a mínusz egyszeresei jöttek ki: pl. a 30 fokos fázisú jel negáltja mínusz 150 fokos fázisú. (Rajzold fel a komplex számsíkot, rögtön látszik.)


Vagyis Urs = Ur-Us helyett Us-Ur lett számolva a papíron, stb.

2013. dec. 31. 14:33
 2/3 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszod. Ez nem egyszeru kivonas a fazisokbol,hanem komplex szamkent kell kivonni...


elmentve a R , S, T ket a szamologepbe es kivonva ezek jottek ki nekem is,mint Neked.

Szoval ha legkozelebb szamolok ilyet akkor a fazist elég negálnom és mar jo is az eredmeny ha megcsinalom a kompl.szam kivonasat ?

2013. dec. 31. 15:58
 3/3 A kérdező kommentje:
talaltam egy levezetest ahol Urs = -Ur + Us kent szamoljak es igy kijon.
2013. dec. 31. 16:02