Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS! NÉMET!? Lefordítjátok?

SOS! NÉMET!? Lefordítjátok?

Figyelt kérdés

Zehn Minuten vor acht klingelt es. Wir alle müssen schon da sein. Wir brauchen zehn Minuten zum Auspacken und zur Vorbereitung auf die Stude. Um aucht Uhr klingelt es nochmal. Der Lehrer kommt und die Stunde beginnt. Die Stunde dauer 45 Minuten.



Bei uns haben immer zwei Schüler Klassendienst. Susi und ich wir haben heute Klassendienst. Wir melden dem Lehrer die Schülerzahl und wir machen Ordnung in der Klasse. Die Klasse muss immer sauer sein. In der pause öffnen wir die Fenster und Lüften das Klassenzimmer durch. Nach dem Unterrich wischen wir die Tafel ab.


valaki leforsítaná???lécci!!!köszi!


2009. nov. 25. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:

hát, nem vagyok profi németes de azért megpróbálom.


Tíz perccel 8 előtt becsöngetnek. Mindnyájunknak ott kell lenni addigra. 10 percre van szükségünk ahhoz, hogy kipakoljunk és felkészüljünk az órára. 8kor még egyszer csöngetnek. A tanár bejön és az óra elkezdődik. Az óra 45 percig tart.

Nálunk mindig két hetes van. Susi és én vagyunk ma a hetesek. Jelentjük a tanárnak az osztálylétszámot és rendet teszünk az osztályban. Az osztálynak mindig ?nek kell lenni (a sauer savanyút jelent, nem hinném h erre gondolt az író.) A szünetben kinyitjuk az ablakot és kiszellőztetjük az osztályt. Az oktatás után letöröljük a táblát. Amúgy millióegy hiba van benne. Nem tudom, ki írta de ezt így be ne add!

2009. nov. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyols elött tíz perccel csöngetnek. Akkor már mindannyiunknak ott kell lenni. Tíz percre van szükségünk, hogy kipakkoljunk és felkészüljünk az órára. Nyolc órakor ismét csöngetnek. Jön a tanár és megkezdődik a tanóra. A tanóra 45 percig tart.


Nálunk mindíg két tanuló az osztályfelelős. Ma Susi és én vagyunk az osztályfelelősök. Jelentjük a tanárnak az osztálylétszámot és rendet rakunk. A teremnek (osztálynak) mindíg tisztának kell lennie. (sauBer nem sauer) A szünetben kinutjuk az ablakokat és átszellőztetjük az osztálytermet. A tanítás után lemossuk a táblát.

2009. nov. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

10 perccel 8 előtt csengetnek. Akkor már ot kell lennünk.

10 percre van szükségünk kicsomagolni, és felkészülni az órára. /így jó =Stunde/. 8-kor mégegyszer csengetnek. Jön a tanár, az óra megkezdődik. Az óra 45 percig tart. /dauert /

Nálunk van mindig 2 hetes. Susi és én vagyunk ma a hetesek. Jelentjük a tanárnak az osztálylétszámot és rendet csinálunk az osztályban. Az osztálynak mindig tisztának kel lennie. A szünetben ablakokat nyitunk, és átszellőztetjük az osztálytermet. Tanítás után letöröljük a táblát.

Üdv: StMiklos

Ui: én megtanultam, Te mikor fogod?

2009. nov. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, gratulálok, gyorsak voltatok. A sauber fel se tűnt /az a kis computer!/
2009. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

10 perccel 8 óra előtt csengetnek. Mindenkinek ott kellett lenni. 10 percünk volt a kipakolásra és az órára való előkészületre. 8 órakor megint csengetnek. A tanár jön, és az óra elkezdődik. Az óra 45 percig tart.


Nálunk mindig két hetes van. Susi és én vagyunk ma a hetesek. Jelentjük a tanárnak az osztálylétszámot és rendet teszünk az osztályban. (Az osztálynak nem hiszem, hogy savanyúnak kell lennie, tehát...) Az osztálynak mindig tisztának kell lennie. Szünetben kinyitjuk az ablakokat és kiszellőztetjük az osztálytermet. Tanítás végén letöröljük a táblát.


Ennyi mindössze, segítőd egy középfokú nyelvvizsgával rendelkező fijúúú :-D

2009. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves "középfokú nyelvvizsgával rendelkező fijúúú"


ha már itt vered magad a nyelvvizsgáddal, akkor nem ártott volna a második mondatban a "schon"-t is lefordítani. A harmadik mondat teljesen rossz.


A hetes egy magyar fogalom és azért így nevezik, mert egy hétig tart a megbizatás. Viszont ilyen gyógyegér szövegnél akkor nem azt írta volna, hogy ma, hanem azt, hogy ezen a héten.


a többi kb. jó. mondjuk már hárman lefordítottuk elötted, úgyhogy marhanagy fegyvertény...


a kioktadód egy 97%-os ZD nyelvizsgával rendelkező, Németországban tanult férfi :)

2009. dec. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!