Fizika házi feladat, test emelés hőenergia felhasználásával?


Milyen magasra lehetne emelni 10kg tömegű testet azzal a hőenergiával ami egy gyufa szál elégetésével keletkezik?

Mgyufa: 0,1g

fűtőérték: 14180 j/kg

Sajnos hiányoztam az előző fizika óráról ezért nem tudom megoldani, nagyon megköszönném ha valaki megoldaná és levezetné!


2013. dec. 19. 18:28
 1/1 anonim ***** válasza:

1 kg --> 14180 J

0,0001 kg --> x

-----------

x = 14180*0,0001 J = 1,418 J


m = 10 kg

g = 9,81 m/s²

Eh = 1,418 J

-------

h = ?


Eh = m*g*h --> h = Eh/(m*g) = 1,418/(10*9,81) = 0,0145 m = 1,45 cm

2013. dec. 19. 20:43