Milyen magasra lehetne emelni 10kg tömegű testet azzal a hőenergiával ami egy gyufa szál elégetésével keletkezik?
Mgyufa: 0,1g
fűtőérték: 14180 j/kg
Sajnos hiányoztam az előző fizika óráról ezért nem tudom megoldani, nagyon megköszönném ha valaki megoldaná és levezetné!
2013. dec. 19. 18:28
1/1 anonim válasza:
1 kg --> 14180 J
0,0001 kg --> x
-----------
x = 14180*0,0001 J = 1,418 J
m = 10 kg
g = 9,81 m/s²
Eh = 1,418 J
-------
h = ?
Eh = m*g*h --> h = Eh/(m*g) = 1,418/(10*9,81) = 0,0145 m = 1,45 cm