X^7*x^2 ------- x^3 Ezt, hogy lehet felírni hatvány alakban?


#matematika #hatvány alak
2013. dec. 19. 13:21
 1/5 A kérdező kommentje:

x^7*x^2

________ ez tört lenne

x^3

2013. dec. 19. 13:26
 2/5 anonim ***** válasza:
x^(7+2-3) = x^6
2013. dec. 19. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát pl.: 1^(x^7*x^2/x^3), talán egyszerűsíteni jobb szó lenne rá.


De félretéve a szőrszálhasogatást, ez egyértelműen adódik a hatványozás azonosságaiból, szóval ajánlom, hogy azok ismételd át még egyszer:


x^9/x^3 = x^6


x^a*x^b = x^(a+b)

1/x^c = x^(-c) (vagy ha ilyet még nem láttál akkor x^a/x^b=x^(a-b) )

2013. dec. 19. 13:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Erted mi az a hatvany?


Csak mert ezt irod: x*x*x*x*x*x*x * x*x / x*x*x


Innen mar latszik?

2013. dec. 19. 13:54
 5/5 A kérdező kommentje:

ez x a hetediken szorozva x a másodikonnal tört vonal és alatta x a harmadikon.


gépen így lehet hatványozni

2013. dec. 20. 11:24