#matematika #hatvány alak
2013. dec. 19. 13:21
1/5 A kérdező kommentje:
x^7*x^2
________ ez tört lenne
x^3
2013. dec. 19. 13:26
3/5 anonim válasza:
Hát pl.: 1^(x^7*x^2/x^3), talán egyszerűsíteni jobb szó lenne rá.
De félretéve a szőrszálhasogatást, ez egyértelműen adódik a hatványozás azonosságaiból, szóval ajánlom, hogy azok ismételd át még egyszer:
x^9/x^3 = x^6
x^a*x^b = x^(a+b)
1/x^c = x^(-c) (vagy ha ilyet még nem láttál akkor x^a/x^b=x^(a-b) )
4/5 anonim válasza:
Erted mi az a hatvany?
Csak mert ezt irod: x*x*x*x*x*x*x * x*x / x*x*x
Innen mar latszik?
5/5 A kérdező kommentje:
ez x a hetediken szorozva x a másodikonnal tört vonal és alatta x a harmadikon.
gépen így lehet hatványozni
2013. dec. 20. 11:24