Egy 0.56m hosszúságú rugó hossza 0.88m lesz ha egy 3. 0kg tömegű testet akasztunk rá. Mekkora a rugóállandó értéke N/m egységekben kifejezve? G=9.81m/s2

2013. dec. 17. 16:49
 1/1 Csucskos válasza:

Szerintem az F=D*x egyenlet megfelelő, ahol x a hosszkülönbség, az F pedig a húzóerő, ami itt m*g.(Természetesen a D a rugóállandó)


Tehát

3 kg*9,81m/s2=D*(0,88m-0,56m)

29,43N=D*0,32m

Így D=29,43/0,32 , amit ha jól számoltam éppen 91,96875 N/m.


Ennyi!(Remélem nem számoltam el.)

2013. dec. 31. 09:44