2013. dec. 17. 16:49
1/1 Csucskos válasza:
Szerintem az F=D*x egyenlet megfelelő, ahol x a hosszkülönbség, az F pedig a húzóerő, ami itt m*g.(Természetesen a D a rugóállandó)
Tehát
3 kg*9,81m/s2=D*(0,88m-0,56m)
29,43N=D*0,32m
Így D=29,43/0,32 , amit ha jól számoltam éppen 91,96875 N/m.
Ennyi!(Remélem nem számoltam el.)