2013. dec. 15. 13:24
1/2 anonim válasza:
Először a jég megolvad: 340000*0,05 = 17000 J hőt vesz fel.
Utána ez a 0 fokos víz felmelegszik 20 fokra: 4200*0,05*20= 4200 J hőt vesz fel.
Összesen 21200 J hőt ad le az m kg tömegű, 40°C-os víz a 0°C-os jégnek.
Q = cv*m*dT --> m = Q/(cv*dT) = 21200/(4200*20) = 0,252 kg.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. dec. 15. 18:17