ez a matek házi de nem nagyon tudok neki látni.aki tudja az kérem írja le a gondolat menetet is.2013. dec. 14. 12:29
1/3 anonim válasza:
Szerintem:
magasságok x
létszám y
x/y=181 és (x+163)/(y+1)=179
ebből megoldva y=8
tehát eredetileg 8 fiú volt.
Remélem mások is megerősítik (vagy cáfolják)
2/3 anonim válasza:
Ha a csoport átlagmagassága 181cm, akkor a magasságok összege pontosan 181*x, ha a fiúk számát x-szel jelöljük. Ha csatlakozik hozzájuk az a 163cm-es gyerek, akkor az átlagmagasság 179cm lett, így az összmagasság 179*(x+1) (mivel 1 emberrel több lett). Az utóbbi magasság pontosan 163cm-rel több, mint az előbbi, így abból kivonva a két érték egyenlő lesz:
181x=179*(x+1)-163 /zárójelbontás
181x=179x+179-163 /összevonás
181x=179+16 /-179x
2x=16 /:2
x=8, tehát eredetileg 8 fiú volt.
3/3 A kérdező kommentje:
Hát nagyon szépen köszönöm.Ment mindenkinek a felfelé mutató ujj.
2013. dec. 14. 13:02