Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Irodalom kérdések, valaki...

Irodalom kérdések, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Milyen szerepet töltöttek be a keresztény gondolkodásmódban a szentek?(a középkorban)

Miért imádkozhattak a szentekhez az emberek?(szintén a középkorban)

Miért letett érték a középkori keresztény gondolkodásban az önsanyargatás, az embertársakkal szembeni alázat?

Voltak még kérdések, azokra tudtam válaszolni, de ezekre egyszerűen nem..

Köszi a segítséget előre is!



2013. dec. 14. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok irodalmár, sem zseni, de megpróbálok válaszolni józan paraszti ésszel. :)

1. A szentek majdnem olyan feladatot töltöttek be mint pl a rómaiaknál egy-egy isten. Akit szentté avattak, valamilyen tulajdonságnak volt a képviselője. Ezeket tisztelték, talán áldoztak is nekik (?).

2. Mert tisztelték őket, és segítséget, bűnmegbocsátást vártak tőlük.

3. Erre a kérdésre nem igazán tudnék válaszolni, talán azért mert az emberek azt hitték hogy ha valami rosszat tesznek önsanyargatással jóvá teszik Isten előtt.. (ez sem biztos)

Háát ezek jöttek :) Nem mondom hogy feltétlen jók, de én ezeket válaszolnám hirtelen, nem néztem netről semmit. Remélem segít :)

2014. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Ment a zöld kéz. :)
2014. jan. 3. 12:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!