2013. dec. 10. 17:59
1/2 anonim válasza:
A feszültségek összeadódnak: U = 12+8 = 20 V
Az áramerősség mindenütt ugyanaz: I1 = I2 = I = 2 A
Re = U/I = 20/2 = 10 Ω
R1 = U1/I1 = 12/2 = 6 Ω
R2 = U2/I2 = 8/2 = 4 Ω
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!! :)
2013. dec. 10. 18:09