Határozd meg az áramkörben lévő mennyiségeket ( soros kapcsolás esetén), ha U1=12V, U2=8V és I=2A! U=? Re=? R1=? R2=?


2013. dec. 10. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A feszültségek összeadódnak: U = 12+8 = 20 V


Az áramerősség mindenütt ugyanaz: I1 = I2 = I = 2 A


Re = U/I = 20/2 = 10 Ω


R1 = U1/I1 = 12/2 = 6 Ω


R2 = U2/I2 = 8/2 = 4 Ω

2013. dec. 10. 18:08
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!! :)
2013. dec. 10. 18:09