Hogy számolom ki hogy egy-egy érdemjegy hány fok?


5:7db

4:3db

3:2db

2:0db

1:4db


2013. dec. 9. 17:29
 1/4 A kérdező kommentje:
az elfelejtettem hogy kördiagramot kell csinálni
2013. dec. 9. 17:30
 2/4 anonim ***** válasza:
Sejtettem. Az ugye megvan, hogy a teljes kör 360 foknak felel meg? Na ezt kell arányosan felosztani közöttük. Először számold ki, hány részre kell összesen osztani.
2013. dec. 9. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, de ha arra vagy kíváncsi, hogy az egyes jegy-tartományok a körben hány foknak megfelelő részt foglalnak el, akkor úgy kell gondolkodnod, hogy:


A kör 360 fokos, amit 7+3+2+0+4, azaz 16 részre osztasz. Ez 22,5 azaz ennyi foknak felel meg egy darab.


7 db ötös 22,5*7 = 157,5 fokos szöget foglal el a körben.

3 db négyes 22,5*3 = 67,5 fok

2 db hármas 22,5*2 = 45 fok

0 db kettes 0 fok

4 db egyes 22,5*4 = 90 fokot foglalnak el a körben.


Ha ezeket összeadod, 360 fokot kapsz.

2013. dec. 9. 17:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen ezt próbáltam volna ki nyökögni köszönöm a segítséget ;)
2013. dec. 9. 18:25