5:7db
4:3db
3:2db
2:0db
1:4db
2013. dec. 9. 17:29
1/4 A kérdező kommentje:
az elfelejtettem hogy kördiagramot kell csinálni
2013. dec. 9. 17:30
2/4 anonim válasza:
Sejtettem. Az ugye megvan, hogy a teljes kör 360 foknak felel meg? Na ezt kell arányosan felosztani közöttük. Először számold ki, hány részre kell összesen osztani.
3/4 anonim válasza:
Nem teljesen értem, de ha arra vagy kíváncsi, hogy az egyes jegy-tartományok a körben hány foknak megfelelő részt foglalnak el, akkor úgy kell gondolkodnod, hogy:
A kör 360 fokos, amit 7+3+2+0+4, azaz 16 részre osztasz. Ez 22,5 azaz ennyi foknak felel meg egy darab.
7 db ötös 22,5*7 = 157,5 fokos szöget foglal el a körben.
3 db négyes 22,5*3 = 67,5 fok
2 db hármas 22,5*2 = 45 fok
0 db kettes 0 fok
4 db egyes 22,5*4 = 90 fokot foglalnak el a körben.
Ha ezeket összeadod, 360 fokot kapsz.
4/4 A kérdező kommentje:
Igen ezt próbáltam volna ki nyökögni köszönöm a segítséget ;)
2013. dec. 9. 18:25