Mi ezeknek a megoldásában?

[link]
2013. dec. 9. 16:35
 1/2 bongolo ***** válasza:

Vezess be új változókat:


1. z = 2^x

Ekkor 0,5^x = (1/2)^x = 1/(2^x) = 1/z

z-re megoldod, utána már könnyű.


2. Itt nem változó kell, csak a logaritmus definíciója:

log_a(b) = c azt jelenti, hogy a^c = b


Először kikötés: a > 0, b > 0


Most a=2x-1, b=3x²-4x+5, c=2

Vagyis:

Kikötés: 2x-1 > 0 és 3x²-4x+5 > 0, ... számold ki

Egyenlet: (2x-1)² = 3x²-4x+5

stb.


3. Két változó is kell:

v = lg x

z = lg y

Utána már könnyű.

2013. dec. 9. 17:16
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm !!!!!!
2013. dec. 9. 17:43