4^(5-3x)
valamint
lnx/x^2
köszi
2013. dec. 8. 14:18
1/2 anonim válasza:
1. Láncszabályt kell használni: (f(g(x)))'=f'(g(x))+g'(x), esetünkben g(x)=5-3x, f(x)=4^(), így
(4^(5-3x))'=4^(5-3x)*ln(4)+(5-3x)'=4^(5-3x)*ln(4)-3
2. Érdemes felírni szorzatalakban, így csak a szorzat deriváltjára vonatkozó dolgokat kell használnunk:
(f(x)*(g(x))'=f'(x)*g(x)+f(x)*g'(x):
(lnx/x^2)'=(lnx*x^(-2))'=1/x*x^(-2)+lnx*(-2)x^(-1)=
=x^(-3)-2*lnx/x
2/2 A kérdező kommentje:
hát köszi, de integrálást kértem : D
2013. dec. 8. 23:27