Hogyan kell ezeket integrálni?


4^(5-3x)


valamint


lnx/x^2


köszi


2013. dec. 8. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Láncszabályt kell használni: (f(g(x)))'=f'(g(x))+g'(x), esetünkben g(x)=5-3x, f(x)=4^(), így


(4^(5-3x))'=4^(5-3x)*ln(4)+(5-3x)'=4^(5-3x)*ln(4)-3


2. Érdemes felírni szorzatalakban, így csak a szorzat deriváltjára vonatkozó dolgokat kell használnunk:


(f(x)*(g(x))'=f'(x)*g(x)+f(x)*g'(x):


(lnx/x^2)'=(lnx*x^(-2))'=1/x*x^(-2)+lnx*(-2)x^(-1)=


=x^(-3)-2*lnx/x

2013. dec. 8. 19:35
 2/2 A kérdező kommentje:
hát köszi, de integrálást kértem : D
2013. dec. 8. 23:27