Kiss52 kérdése:

Egy 1,5 t tömegű jármű 32 m/s sebességgel halad,5 másodperc alatt csökkenti a sebességét 17 m/s-ra. Mekkora a gyorsulása, mekkora utat tett meg ez idő alatt és mekkora a fékező erő? ( 10 p)


#dolgozat #segitsetek fizika házi
2013. dec. 2. 17:28
 1/1 anonim ***** válasza:

m=1,5t=1500kg

v0=32 m/s

vt=17 m/s

Δt=5 s


a=Δv/Δt=(vt-v0)/Δt=(17 m/s - 32 m/s)/5 s=-3 m/s^2. A negatív előjel stimmel is, mert ez jelzi, hogy ez valójában lassulás, vagyis negatív gyorsulás.


F=m*a=1500kg*(-3m/s^2)=-4500N Itt a negatív előjel arra utal, hogy a fékezőerő a sebességgel ellentétes irányú (hiszen ezért lassít, különben gyorsítana).


s=v0*t+a/2*t^2= 32 m/s * 5 s + (-3 m/s^2)/2 * (5 s)^2=122,5m.


Így érthető? Remélem segítettem. Ha igen, kérlek pontozz fel!

2013. dec. 2. 17:42