Két bicilis egyszerre indul el egymás felé 30 km távolságból.Egyenletes sebességel haladnak,és 1 óra 30 perc múlva találkoznak.A találkozás pillanatáig egyikük 3 km-rel hosszabb utat tett meg. Mekkora utat tettek meg külön-külön?2013. nov. 28. 15:49
1/2 A kérdező kommentje:
A levezetés érdekelne.:)
2013. nov. 28. 15:53
2/2 anonim válasza:
S=v*t képletet alkalmazva
v1*1,5+v2*1,5=30
v1*1,5-3=v2*1,5
ebből v1 és v2 kiszámolható majd szorzod az idővel
v1=11 11*1,5=16,5km v2=9 9*1,5= 13,5km