Matek gyakorlás, szöveges, valaki tud segíteni?

Két bicilis egyszerre indul el egymás felé 30 km távolságból.Egyenletes sebességel haladnak,és 1 óra 30 perc múlva találkoznak.A találkozás pillanatáig egyikük 3 km-rel hosszabb utat tett meg. Mekkora utat tettek meg külön-külön?
2013. nov. 28. 15:49
 1/2 A kérdező kommentje:
A levezetés érdekelne.:)
2013. nov. 28. 15:53
 2/2 anonim ***** válasza:

S=v*t képletet alkalmazva


v1*1,5+v2*1,5=30

v1*1,5-3=v2*1,5

ebből v1 és v2 kiszámolható majd szorzod az idővel

v1=11 11*1,5=16,5km v2=9 9*1,5= 13,5km

2013. nov. 28. 16:18