Nagyi 42 állatot tart :Kormi kutyát Cirmi cicát valamint tyúkokat libákat és kacsákat. Akacsák száma háromszorosa a libák számának. Acica és a tyúkok együtt az állatok felét alkotják. Hány kacsája van a nagyinak? Számolj légyszives és válaszolj!


#A világ teteje mama
2013. nov. 27. 18:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Kutya:1

cica :1

liba :x

kacsa :3*x

tyúk :20 (mert a cica+ tyúkok =21)

1+1+x+3*x+20=42

4*x+ 22 = 42

x=5


A kacsák száma:3*x = 3*5=15

2013. nov. 27. 19:14