Valaki segítene matekból? Fontos


[link]

[link]

A 3-mas feladatról ezt írtuk le:

[link]



2013. nov. 26. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnél törzstényezőkre bontod, és egyszerűsítesz a legnagyobb közös osztóval:

[link]

2013. nov. 27. 11:47
 2/4 anonim ***** válasza:

A 2. feladat megoldásáról.

Élhetünk a következő átalakítással: 1516^40 + 202^50 + 400^60=(3k+1)^40+(3l+1)^+(3m+1)^40=

(3K+1)+(3L+1)+(3M+1)=3N, ahol k=505, l=67, m=133 és K,L,M és N pozitív egész számok. Sz. Gy.

2013. nov. 27. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:

3/1. feladat megoldásáról. Megcsinálod a 840=2^3·3·5·7 és 684=2^2·3^2·19 törzstényezős felbontását, majd "közös tényezők a legkisebb kitevővel" elvet használva:(840,684)=2^2·3=12.


3/2. feladat megoldásáról: Hasonlóan az előbbi megoldáshoz

144=2^4·3^2 és 96=2^5·3, majd "összes tényező a legnagyobb kitevőn" elvet használva: [144,96]=2^5·3=288, tehát 1/144+7/96=(2*1+3*7)/(288)=23/288. Sz. Gy.

2013. nov. 27. 13:43
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2013. nov. 27. 14:10