Egy kis kihívás? Mondjuk három fizika feladat? Légyszi óriási segítség lenne!


1, Egy hajító lövedék függőlegesen 300 m-ig emelkedik. Függőlegesen milyen magasra emelkedik a hajító lövedék, ha a sebessége az első hajító lövedék fele?


2,Egy magas szikláról vízszintesen ledobunk egy követ 50 m/s sebességgel. A lövedék sebessége 100 m/s, amikor eléri a talajt. Milyen magas a szikla? Mekkora távolságot tesz meg a kő vízszintesen? A dobás helyétől milyen messze fog földet érni?


3, Egy repülőgép az óceán felett 500m-es tengerszint feletti magasságban 160 m/s sebességgel repül. Egy hajó pontosan ugyanazon az út mentén halad, mint a repülőgép, de az ellenkező irányba 10 m/s sebességgel. Milyen vízszintes távolságban a hajótól kellene a repülőgép pilótának kidobnia egy csomagot, ha azt szeretnék, hogy az a hajó fedélzetén landoljon? Milyen szögben látszik a hajó (vízszinthez viszonyítva) amikor a repülőgép ledobja a csomagot?


2013. nov. 26. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ez nem kihívás, ez szalagmunka.

2013. nov. 26. 20:02
 2/3 A kérdező kommentje:
ez nem segített, köszi
2013. nov. 26. 20:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Energiamegmaradás: 1/2*m*v^2 = m*g*h


Négyzetes úttörvény: s = a*t^2/2 + v0*t

2013. nov. 26. 20:45