Valaki eltudná magyarázni nekem, hogy lehet kiszámítani pl ezeket: 1,2,3,4,5 számokból hány darab 5 számjegyű számot tudok leírni amik nem azonosak? Illetve ugyan abból az 5 számból, ha csak azt kérdezik, hogy hány darab 3 jegyű számot tudok leírni? Ha van 0 a számsorba akkor az számít valamit? (Lehetőleg úgy írjátok le, hogy egy 8.-os megértse :D)
2013. nov. 25. 16:47
 1/2 anonim válasza:

ha 5 számjegyű kell: 5*5*5*5*5=3125

ha 3 számjegyű: 5*5*5=125

mivel minden helyre beírhatod mindegyik számot, de ha az lenne a kikötés, hogy ugyanazt a számot mégegyszer nem használhatod akkor így alakulna:

5*4*3*2*1=120

5*4*3=60

tehát ha az 1. helyre beírod az általad említett 5 szám egyikét, akkor a 2. helyre már csak 4 szám közül választhatsz s így tovább.

2013. nov. 25. 17:26
 2/2 anonim ***** válasza:
1*2*3*4*5
2013. nov. 25. 17:31