Valaki segítene ebbe a matek példába? Nagyon megköszönném!

A hangya az ábrán látható anyacsavaron egy 1cm oldalhosszúságú szabályos hatszög alakú pályán halad körbe-körbe, miközben 1cm-t tesz meg 4 másodperc alatt. Milyen távol lesz az S kiindulási ponttól 2 és negyed perc múlva? a feladat ábrája: [link]

2013. nov. 24. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:

2 perc =120 mp

1/4 p = 15 mp

135/4=33

(3)


33/6 = 5

(3)


Tehát az S-től 3. csúcs mellett haladt el és megtett 0,75 cm-t.


Innentől kezdve egyszerű geometria (mivel szabályos a hatszöged).

2013. nov. 24. 14:45
 2/2 A kérdező kommentje:
na jó ezt még mindig nem értem
2013. nov. 24. 14:53