A hangya az ábrán látható anyacsavaron egy 1cm oldalhosszúságú szabályos hatszög alakú pályán halad körbe-körbe, miközben 1cm-t tesz meg 4 másodperc alatt. Milyen távol lesz az S kiindulási ponttól 2 és negyed perc múlva? a feladat ábrája: [link] 2013. nov. 24. 14:30
1/2 anonim válasza:
2 perc =120 mp
1/4 p = 15 mp
135/4=33
(3)
33/6 = 5
(3)
Tehát az S-től 3. csúcs mellett haladt el és megtett 0,75 cm-t.
Innentől kezdve egyszerű geometria (mivel szabályos a hatszöged).
2/2 A kérdező kommentje:
na jó ezt még mindig nem értem
2013. nov. 24. 14:53