Hogy lehet földgázból polivinilkloridot (pvc-t) előállítani?

kérlek segítsetek! :D
2013. nov. 23. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is a metánból (CH4) gyökös bontással majd megfelelő szintézissel CH2=CH2-t kell előállítani. Ehhez HCl addícióval kat. alkalmazásával CH3=CH2-Cl lesz amiből polimerizációval:

n CH3=CH2-Cl --> [-CH3=Cl-CH2-]n

2013. nov. 27. 21:54
 2/2 A kérdező kommentje:
már rájöttem de azért köszönöm a választ :D
2013. dec. 4. 16:01