kérlek segítsetek! :D2013. nov. 23. 18:07
1/2 anonim válasza:
Először is a metánból (CH4) gyökös bontással majd megfelelő szintézissel CH2=CH2-t kell előállítani. Ehhez HCl addícióval kat. alkalmazásával CH3=CH2-Cl lesz amiből polimerizációval:
n CH3=CH2-Cl --> [-CH3=Cl-CH2-]n
2/2 A kérdező kommentje:
már rájöttem de azért köszönöm a választ :D
2013. dec. 4. 16:01