Van-e olyan kör amelynek kerülete és területe egyenlő?


2013. nov. 20. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

(II a pi

´

2rII = r^II

2r= r^2

2=r


2 egység sugarú kör

2013. nov. 20. 23:30
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
2rII = r^2II
2013. nov. 20. 23:30
 3/4 Regisztrátor ***** válasza:
100%
Nincs, mert a területet pl négyzetméterben, a kerületet pedig pl méterben mérjük. Olyan viszont lehet, hogy a kerület és a terület MÉRŐSZÁMA egyenlő. R=2 esetén. (elfajuló esetben r=0 is helyes, de valójában ekkor nem jön létre kör)
2013. nov. 21. 00:05
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 21. 10:34