a folyó szélessége 200m. sebessége 3.6km/h.
hol köt ki a túlsó parton az átkelő csónak ha vízhez viszonytott sebességének nagysága 3m/s.
iránya a víz folyásának irányára merőleges.
2013. nov. 19. 23:42
1/2 anonim válasza:
s1: vízhez képest megtett út (200m)
s2: a víz útja ugyanennyi idő alatt
víz sebessége: 3,6km/h=1m/s
t=s1/v=200m/3m/s=66,66s
s2=t*v=66,66s*1m/s=66m.
Vagyis a túlsó parton az indulási pont szemközti pontjához képest 66m-t sodródik természetesen a folyásirányba. Érted? Ha igen légyszi pontozz fel.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2013. nov. 19. 23:55