Segítene valaki a fizikapéldámban?


a folyó szélessége 200m. sebessége 3.6km/h.

hol köt ki a túlsó parton az átkelő csónak ha vízhez viszonytott sebességének nagysága 3m/s.

iránya a víz folyásának irányára merőleges.



2013. nov. 19. 23:42
 1/2 anonim ***** válasza:

s1: vízhez képest megtett út (200m)

s2: a víz útja ugyanennyi idő alatt

víz sebessége: 3,6km/h=1m/s

t=s1/v=200m/3m/s=66,66s

s2=t*v=66,66s*1m/s=66m.

Vagyis a túlsó parton az indulási pont szemközti pontjához képest 66m-t sodródik természetesen a folyásirányba. Érted? Ha igen légyszi pontozz fel.

2013. nov. 19. 23:53
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2013. nov. 19. 23:55