Hány pogácsát evett meg Cecil? , Hány pogácsát evett meg Béla? , Hány pogácsát sütött a mama? , Az összes pogácsának hányad részét ette meg Béla?

Mama pogácsát sütött, és egy üzenő levélben kérte gyermekeit, hogy igazságosan osztozzanak rajta. Anna elsőként ért haza, megette a pogácsák harmadát, majd szakkörre ment. Béla másodikként hazaérve megette a tálcán lévő pogácsák harmadát, és edzésre sietett. Ezután érkezett Cecil, aki szintén csak a tálcán lévő pogácsák egyharmadát fogyasztotta el, így 8 darabot hagyott.
2013. nov. 17. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

2/3*2/3*2/3*x=8

2^3/3^3*x=8=8/27*x

x=27

2013. nov. 17. 16:40
 2/11 anonim ***** válasza:
9-6-4 pogácsát
2013. nov. 17. 16:42
 3/11 anonim ***** válasza:

n db

a = n/3

b = (2n/3)/3

c = (2(2n/3)/3)/3 = 8


2(2n/3)/3 = 24


(4n/3)/3 = 24


4n/3 = 72


4n = 216


n = 54 db pogácsát sütött a mama.


Ell.:

Anna: 54:3 = 18 db

Béla: 18:3 = 6 db --> 54/6 = 9, azaz az 1/9-edrészét

Cecil: 6:3 = 2 db

2013. nov. 17. 16:43
 4/11 anonim ***** válasza:

84%

A végén maradt 8 darab. A tied nem helyes.

2013. nov. 17. 16:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Rájöttem. Bocs.
2013. nov. 17. 16:55
 6/11 anonim ***** válasza:

az ilyen feladatot visszafelé is meg lehet csinálni.

x-1/3x=8

x=12

x-1/3x=12

x=18

x-1/3x=18

x=27 össz 27 pogácsát sütött a mama ell:

Anna megette a 27 harmadát 9 maradt 18

Béla megette a 18 harmadát 6 maradt 12

Cecil megette a 12 harmadát4 maradt 8

2013. nov. 17. 17:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Köszönjük Gyurma, most nézd meg az első választ. Mondjuk ismétlés a tudás anyja. Pótzh a kur va anyja.
2013. nov. 17. 17:13
 8/11 anonim ***** válasza:

azt tudom hogy a tied jó (1 válaszoló) csak abban nem voltam

biztos hogy a kérdező is tudja mert közben születtek érdekes válaszok is.

2013. nov. 17. 17:17
 9/11 anonim válasza:
Valaki el tudná magyarázni nekem is érthetően ? előre is köszi :D
2014. jan. 1. 16:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Mama pogácsát sütött, és egy üzenő levélben kérte gyermekeit, hogy igazságosan osztozzanak rajta.

Anna elsőként ért haza, megette a pogácsák harmadát, majd szakkörre ment.

Béla másodikként hazaérve megette a tálcán lévő pogácsák harmadát, és edzésre sietett.

Ezután érkezett Cecil, aki szintén csak a tálcán lévő pogácsák egyharmadát fogyasztotta el, így 8 darabot hagyott.


Fordítsuk meg az egészet. Kezdjük a végén.


- Ezután érkezett Cecil, aki szintén csak a tálcán lévő pogácsák egyharmadát fogyasztotta el, így 8 darabot hagyott.


Megette a tálcán lévő pogácsák 1/3-át, maradt a 2/3-a, ami 8 db. Ha 2/3 8 db, akkor az egész 12 db. Cecil a tálcán 12 db pogácsát talált, 4 db-ot evett meg.


- Béla másodikként hazaérve megette a tálcán lévő pogácsák harmadát, és edzésre sietett.


2/3-adát hagyta a tálcán, ami 12 db (mert Cecil 12 pogácsát talált a tálcán), tehát Béla 18 db-ot talált a tálcán, 6 db pogácsát evett meg.


- Anna elsőként ért haza, megette a pogácsák harmadát, majd szakkörre ment.


1/3-át megette, 2/3-át otthagyta. De Béla 18-at ttalált ott, ami a 2/3, tahát Anna 27 db pogácsát talált a tálcán, 9 db-ot evett meg.


Mama sütött 27 pogácsát.

Anna evett 9-et, Béla 6-ot, Cecil 4-et. (Jenőnek egy sem maradt.)

2014. jan. 1. 21:39
1 2