[link]

2013. nov. 14. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
2013. nov. 14. 18:06
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, de nem logaritmusra kell, hanem parciálisan, de nem tudom, hogy melyiket kellene deriváltnak venni?
2013. nov. 14. 18:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Parciális integrálással így nézne ki: Int f'(x)g(x)dx = f(x)g(x)-int f(x)g'(x)dx +C.

Csak két esetet kellett volna kipróbálnod. Első eset f'(x)=x, g(x)=Ln(x). Ekkor f(x)=x^2/2 és g'(x)=1/x.

Ebből azonnal kijön az eredmény is. Második esetet is meglehetne csinálni f'(x)=Ln(x), g(x)=x. Ekkor f(x)=xLn(x)-x és g'(x)=1, de ez neked már bonyolult.

Érdemes az f'(x) helyére választani egy egyszerű függvényt, így nagyobb esélyed lesz a megoldásra.

Sz. Gy.

2013. nov. 16. 12:54