Hogyan kell ilyen gyökös feladatot? 3gyökalatt 45*75? 5gyökalatt972* 5gyökalatt8? 4gyökalatt8*36 * 4gyökalatt36*2?

ha van valamilyen azonosság, gondolom avval kellene, de csak a sima gyököset tanultuk.

2013. nov. 13. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Írd le rendesen a feladatot zárójelezéssel (pl. amit a gyökjel alá szánsz, így írd le: gyök(valami)), mert így nagyon nem egyértelmű, hogy mi a feladat (pontosabban egyértelmű, a felírásod alapján értelmezhető a feladat, de így nem biztos, hogy azt oldjuk meg, ami esetleg neked kellhet).
2013. nov. 13. 15:00
 2/10 anonim ***** válasza:

3gyökalatt45*75 =>

45=9*5

75=3*25

kiemelsz: 3*3*5*(5)^(1/2)*(3)^(1/2)

A többit hasonlóan.

2013. nov. 13. 15:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Az utolsón azért kell egy kicsit gondolkozni:

[link]

2013. nov. 13. 15:41
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. nov. 13. 15:52
 5/10 anonim ***** válasza:

nem hiszem hogy az utolsó nehéz lenne:

4*4*6*6*2^(1/2)*2*2^(1/2)=4*4*4*6*6=4^3*6^2

2013. nov. 13. 18:33
 6/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó feladat megoldása 12, a tankönyv megoldókulcsa szerint
2013. nov. 13. 21:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha megnézed az utolsó feladatot, véletlenül 36*2 helyett 36 a négyzetent írtam, ez az eltérés oka. Így valóban 12.
2013. nov. 13. 21:54
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi, szóval a hatványnak a gyökénél, osztani kell a kitevőket?

4gyökalatt 2 a nyolcadikon= 8/4=2, akkor 2 a másodikon?

2013. nov. 14. 15:22
 9/10 anonim ***** válasza:

4gyökalatt 2 a nyolcadikon (mivel 8/4=2), akkor 2 a másodikon?

Igen.

2013. nov. 14. 15:46
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi, fizikában nem tudod véletlen , hogy az 1/s mértékegységet hogyan kell megfogalmazni, mit jelent? pl mit jelent ha eredménynek kijön 3 1/s? Vagy 3 1/T

(3 m/s azt jelenti, hogy 3 métert tesz meg a tárgy 1 sec alatt, így értelmezd a kérdést)

2013. nov. 14. 17:31