ha van valamilyen azonosság, gondolom avval kellene, de csak a sima gyököset tanultuk.2013. nov. 13. 14:45
1/10 anonim válasza:
Írd le rendesen a feladatot zárójelezéssel (pl. amit a gyökjel alá szánsz, így írd le: gyök(valami)), mert így nagyon nem egyértelmű, hogy mi a feladat (pontosabban egyértelmű, a felírásod alapján értelmezhető a feladat, de így nem biztos, hogy azt oldjuk meg, ami esetleg neked kellhet).
2/10 anonim válasza:
3gyökalatt45*75 =>
45=9*5
75=3*25
kiemelsz: 3*3*5*(5)^(1/2)*(3)^(1/2)
A többit hasonlóan.
3/10 anonim válasza:
Az utolsón azért kell egy kicsit gondolkozni:
4/10 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. nov. 13. 15:52
5/10 anonim válasza:
nem hiszem hogy az utolsó nehéz lenne:
4*4*6*6*2^(1/2)*2*2^(1/2)=4*4*4*6*6=4^3*6^2
6/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó feladat megoldása 12, a tankönyv megoldókulcsa szerint
2013. nov. 13. 21:04
7/10 anonim válasza:
Ha megnézed az utolsó feladatot, véletlenül 36*2 helyett 36 a négyzetent írtam, ez az eltérés oka. Így valóban 12.
8/10 A kérdező kommentje:
köszi, szóval a hatványnak a gyökénél, osztani kell a kitevőket?
4gyökalatt 2 a nyolcadikon= 8/4=2, akkor 2 a másodikon?
2013. nov. 14. 15:22
9/10 anonim válasza:
4gyökalatt 2 a nyolcadikon (mivel 8/4=2), akkor 2 a másodikon?
Igen.
10/10 A kérdező kommentje:
köszi, fizikában nem tudod véletlen , hogy az 1/s mértékegységet hogyan kell megfogalmazni, mit jelent? pl mit jelent ha eredménynek kijön 3 1/s? Vagy 3 1/T
(3 m/s azt jelenti, hogy 3 métert tesz meg a tárgy 1 sec alatt, így értelmezd a kérdést)
2013. nov. 14. 17:31