Kellene egy kis segítség! Egy kocka élhosszát néggyel növelve 480-nal nő a felszíne. Mennyivel nő a térfogata?


2013. nov. 12. 21:43
 1/2 doracell ***** válasza:

Az eredeti élhossz a, az új a+4.

A felszín a 6 oldal területének összege, vagyis

6(a+4)^2=6a^2+96+48a=6a^2+480

48a=384

a=8

a2=12

Az eredeti térfogat 8^3=512

Az új 12^3=1728

A különbség 1216

2013. nov. 12. 21:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. nov. 12. 22:30