Egy párnahuzathoz és egy dunyhahuzathoz összesen 8,2 méter vászonra van szükség.56 méter vászonból 6 párna és 7 dunyhahuzatot varrtak. Mennyi vásznat használtak fel 1 párnahuzathoz?2013. nov. 12. 19:33
1/1 anonim válasza:
6 párna+6 dunyha=6*8,2=49,2
a maradék 56-49,2=6,8 méter a dunyha
8,2-6,8=1,4 a párna