Hogyan kell kiszámolni? HELP!

Egy párnahuzathoz és egy dunyhahuzathoz összesen 8,2 méter vászonra van szükség.56 méter vászonból 6 párna és 7 dunyhahuzatot varrtak. Mennyi vásznat használtak fel 1 párnahuzathoz?

2013. nov. 12. 19:33
 1/1 anonim ***** válasza:

6 párna+6 dunyha=6*8,2=49,2

a maradék 56-49,2=6,8 méter a dunyha

8,2-6,8=1,4 a párna

2013. nov. 12. 19:38